Rukometašima samo teoretske šanse za opstanak u Super ligi: Ub - Vranje 30:29

Rukometaši Vranja 1957, porazom na gostovanju od direktnog konkurenta sa začelja tabele Uba sa 30:29 (16:10), sve su bliže ispadanju iz Super rukometne lige.

Vranjanci su igrali veoma slabo u prvom poluvremenu utakmice 5. kola play-out faze, primili čak šesnaest golova i čini se izgubili utakmicu zbog lošeg izdanja u tom delu igre.

U drugom poluvremenu su jurili rezultat, ali nisu uspevali da se ozbiljnije približe domaćinu.

Tek u poslednja tri minuta Ub je stao, a Vranjanci kod rezultata 30:23 postigli šest uzastopnih golova, ali im to nije bilo dovoljno za više od poraza.

Najefikasniji kod Vranjanaca bio je Marko Vasić sa 9 golova, dok su po četiri postigli Miloš Čekić, Zlatko Rakić i Nemanja Dimitrijević.

Kod domaćih se više od ostalih istakao Dimitrije Stolić sa 11 golova.

Posle 5. kola na začelju Vranje i Proleter imaju po 11 bodova, dok je Ub sada na dva boda viška.

Vranjanci će u narednom kolu gostovati Proleteru u Zrenjaninu, a Ub Dubočici u leskovcu, najboljoj ekipi play out-a.

Potom ostaje još jedno kolo.

Vranje će dočekati Dubočicu, Ub Crvenu zvezdu, dok će Proleter gostovati Obiliću.