Napadači srpskoligaša iz Trgovišta opet vrlo efikasni: Žitorađa - Pčinja 1:5

Vranje - Pobedom u gostima nad pretposlednjom Žitorađom rezultatom 1:5 (0:2), fudbaleri Pčinje iz Trgovišta i posle 11. prvenstvenog kola zadržali su lidersku poziju u fudbalskoj Zoni Jug.

Golove za Pčinju postigli su Aleksandar Stošić (2), dok su se u strelce upisali i Nikola Stošić, Marko Hristić i Nebojša Ćirković.

Pčinja je opravdala ulogu favorita u ovoj utakmici - od starta je kontrolisala igru, imala posed, stvarala šanse, strpljivom i pametnom igrom njeni igrači bili su konstantna opasnost po gol domaćina.

Dve lepe akcije pred kraj prvog poluvremena Pčinja je krunisala golovima Nikole Stošića i Aleksandra Stošića.

Gde su stali u prvom igrači Pčinje su nastavili u drugom poluvremenu, te su za petnaestak minuta još tri puta savladali golmana Žitorađe.

Do kraja utakmice šansu su dobili mlađi igrači, a u tom periodu propušteno je dosta izglednih šansi za postizanje gola.

Na samom kraju utakmice, domaćin je stvorio svoju jedinu šansu na utakmici i iskoristio je, ublaživši poraz.

Trener Pčinje Predrag Ristić rekao je posle utakmice za Vranje news da je njegov tim "apsolutno kontrolisao sva dešavanja na terenu".

"Posebno smo bili dominantni u posedu lopte.

Malo smo bili nervozni do postizanja prvog gola, nakon toga je sve bilo ok.

Svi igrači su opravdali ukazano poverenje, pružili svoj maksimim u ovom trenutku.

Želim da napomenem da je dobro što mi već par kola imamo pun roster, što nije bio slučaj na početku prvenstva i to je odlična stvar.

Narednog vikenda opet ćemo gostovati i to ekipi Jedinstva u Bošnjacu.

Samo pravi pristup, borbenost i disciplina u igri mogu da nam garantuju nova tri boda", rekao j Ristić za naš portal.

U ovom kolu SFK Morava je u Vladičinom Hanu pobedila favorizovanog OFK Topličanina iz Prokuplja sa 5:3, dok je bujanovački BSK kao domaćin odigrao 1:1 sa Jedinstvom iz Gornjeg Stopanja.

Pčinja na čelu tabele Zone Jug ima 28 bodova, leskovačka Sloga 25, a OFK Topličanin 22 boda.

Kada je reč o preostalim ekipama iz Pčinjskog okruga u ligi, BSK je šesti sa 19 bodova, a SFK Morava sedma sa 15.

U narednom kolu Pčinja će gostovati Jedinstvu u Bošnjacu, BSK će opet biti domaćin i to Radanu iz Lebana, dok će SFK Morava u Hanu igrati sa Jedinstvom iz Gornjeg Stopanja.