Još jedna akcija preventivnih pregleda u Zdravstvenom centru Vranje sprovešće se u nedelju 22. aprila od 8 do 16 časova.
U ovom krugu preventive obavljaće se internistički i oftamološki pregledi, laboratorijske analize, odnosno izrada tumor markera štitne žlezde i testisa.
Pregledi će se obavljati u Internističkom dispanzeru Doma zdravlja, za očne preglede pacijentima je na raspolaganju Oftamološki dispanzer, dok će se uzorci za laboratorijske analize uzimati u bolničkoj laboratoriji u periodu od 8 do 12 časova.
Pregledi se ne plaćaju, ne moraju se zakazivati i besplatni su i za pacijente koji nemaju zdravstveno osiguranje.
Cilj Ministarstva zdravlja je da se zdravstvene ustanove približe osiguranicima, kako bi se utvrdilo zdravstveno stanje populacije, a praksa je da se preventivni pregledi sprovode svakog meseca.
Organizovanjem preventivnih pregleda Ministarstva zdravlja, u Srbiji je u proteklom periodu otkriveno oko 2.000 novoobolelih osoba.
Reč je o osmoj akciji pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravlja Republike Srbije.
Koordinatori akcije u Vranju su direktor ZC Vranje Dragan Veličković i glavna sestra ustanove Anđela Pešić.