Potpisan sporazum o saradnji između Grada i organizacije Pomoć deci

Regionalni projekat Akcija za prava devojčica na jednakost, mir i bezbednost koji je u Srbiji, Severnoj Makedoniji i na Kosovu realizovala organizacija "Pomoć deci" završen je u sredu konferencijom za medije u Vranju.

Danijela Milosavljević, članica Gradskog veća i Ljiljana Vasić, direktorka organizacije Pomoć deci, potpisale su Sporazum o saradnji.

Ljiljana Vasić izrazila je "zadovoljstvo zbog održavanja završne konferencije u Vranju i podsetila da organizacija već 21 godinu realizuje projekte na teritoriji Grada Vranja.

Danijela Milosavljević podsetila je prisutne "da organizacija Pomoć deci veoma uspešno radi na promovisanju kvaliteta brige o deci, njihovog obrazovanja, pružanju podrške i deci i roditeljima, kao i mobilizaciji mladih kroz aktivizam".

"U našem gradu ova organizacija je realizovala niz projekata.

Jedan od njih je i projekat "Akcija za prava devojčica na jednakost, mir i sigurnost'' koji će imati dugotrajani uticaj.

Posebno je važan jer jača i uticaj civilnog društva na ravnopravnost ljudi, pre svega žena i devojčica u izgradnji mira i društvenom povezivanju kroz obrazovanje, umrežavanje i zalaganje za rodnu ravnopravnost i osnaživanje devojčica", istakla je Milosavljević.

Ona je dodala "da Grad Vranje vodi računa o mladima i polaže velike nade u mehanizme omladinske politike".

"S ponosom možemo reći da trenutno imamo ispunjenih pet od šest ključnih mehanizama: Kancelarija za mlade, Savet za mlade, finansijska sredstava za udruženja mladih i za mlade, sredstva za sprovođenje omladinske politike, kao i Strategija za mlade.

Jedini mehanizam koji nam nedostaje je omladinski prostor, ali ćemo tokom naredne godine uspostaviti i Omladinski centar, s obzirom da su obezbeđena sredstva.

U narednom periodu Grad Vranje će nastaviti sa pružanjem podrške Udruženju Pomoć deci , a glavni ciljevi potpisanog Sporazuma o saradnji su obezbeđivanje podrške deci i mladim ljudima u procesu obrazovanja, socijalne inkluzije, zaštite i negovanja ljudskih i manjinskih prava i prava osoba sa invaliditetom, negovanje tolerancije i aktivnosti na sprečavanju svih oblika diskriminacije, rodne ravnopravnosti, sprečavanje rodno zasnovanog nasilja i jačanje međusobne saradnje u skladu sa demokratskim principima i vrednostima, radi doprinosa razvoju društva“, rekla je Milosavljević.

Na konferenciji su prezentovani rezultati projekta, a bilo je reči i o budućim planovima na promociji rodne ravnopravnosti i osnaživanju devojčica za prevenciju rodno zasnovanog nasilja.

Sredstva za realizaciju projekta obezbedilo je Ministarstvo inostranih poslova Norveške preko Centra za promociju civilnog društva kroz program SMART balkans Civil Society for Shared Society in the Western Balkans.

Najnovije vesti