Pet novih pacijenata primljeno je na bolničko lečenje u COVID bolnicu Zdravstevnog centra (ZC) u Vranju u poslednja 24 sata zbog zaražavanja koronavirusom, saopšteno je u četvrtak ujutro iz Gradskog štaba za vanredne situacije.
Jedan pacijent napustio je vranjsku bolnicu, ali ne zbog kućnog lečenja već zbog transporta u COVID bolnicu u Batajnici.
Dvadeset četiri pacijenta trenutno su hospitalizovana zbog korone u ZC Vranje.
Dan ranije u bolnici je bilo 19 hospitalizovanih, 5 manje nego sada.
Svih 26 na bolničkom lečenju imaju upalu pluća, a 14 ih je na kiseoničkoj potpori zbog problema sa disanjem.
ATD: Dvadeset tri prva pregleda
U COVID ambulanti ATD-a u Vranju u sredu je obavljeno ukupno 40 pregleda. Od tog broja 23 su bili prvi, što je dvostruko manje nego dan ranije (tada je bilo 46 prvih). U poslednja 24 sata urađeno je 48 antigenskih testova, a 8 je bilo pozitivno na koronavirus.