Pčinjska liga: Mineralac šampion, u viši rang ide i Dinamo Jug

Šampion Pčinjske okružne lige u sezoni 2022/2023 je Mineralac iz Vranjske Banje, koji je davno obezbedio šampionsku titulu u ovom, najnižem fudbalskom rangu takmičenja.

Druga ekipa iz ove lige, koja će uz Mineralca u narednoj sezoni igrati u Zoni Jug, je SU Dinamo Jug iz Vranja, klub koji je oformljen prošle godine.

Trećeplasiranom Torpedu 1973 iz Vranja viši rang je izmakao za samo dva boda.

Pobedom u poslednjem kolu protiv OFK As-a od 2:4 (2:2), Torpedo je trijumfalno završio sezonu.

Kako za Vranje News kaže Predrag Ristić, trener i kapiten Torpeda, bez nekoliko iskusnijih igrača, teže nego što se očekivalo, Vranjanci su ostvarili pobedu u Bujanovcu.

Neodgovoran i nedisciplinovan pristup igri, dodaje on, doveo je do toga da na poluvremenu rezultat bude 2:2.

Za Torpedo su golove postigli Nikola Jovanović i Nikola Savić.

U drugom poluvremenu Vranjanci su imali bolji pristup igri, koji im je doneo nova tri boda.

Strelci su bili Mateja Mladenović i Nikola Savić.

"Zadovoljni smo samo pobedom.

Veoma neozbiljno i neodgovorno smo ušli u utakmicu, misleći da će protivnik sam da se preda.

Mi smo svoj zacrtani plan za sezonu ispunili.

Završili smo u gornjem delu tabele, na kraju smo treći.

Igrali smo uglavnom dobar fudbal, pridobili svoju publiku i promovisali neke igrače", kaže Ristić za Vranje News.

On dodaje da će za narednu sezonu ambicije kluba sigurno biti veće.

"Normalno je i sportski da nam apetiti porastu.

Na kraju čestitam svim ekipama upravo završenu sezonu", navodi Ristić.

U ostalim utakmicama, Mineralac je na gostovanju odigrao nerešeno 2:2 sa Čelikom u Belom Polju, Vihor je deklasirao ekipu Dinamo Jug-a sa 5:0, dok je vranjski Radnički 2021 kao domaćin doživeo težak poraz od bujanovačkog BSK-a od 1:7.

Bosilegradska Mladost je kao gost sa 1:3 pobedila Južnu prugu u Stublu, dok je suvojnička Mladost poražena na domaćem terenu od Pavlovca sa 2:3.