Održan prvi protest Vranje protiv nasilja: Smene pa sve ostalo FOTO/VIDEO

Tražeći smenu članova REM-a, gašenje štampanih i tabloidnih medija i televizija koje šire mržnju i nasilje, kao i smenu rukovodstva RTS-a, ministra Bratislava Gašića i direktora Bezbednosno - informativne agencije Aleksandra Vulina, par stotina građana okupilo se u subotu 18 sati ispred Robne kuće u Vranju, gde je održan prvi lokalni protest Srbija protiv nasilja.

Obraćajući se okupljenim građanima na početku protesta profesor Dragan Antić rekao je da organizatori skupom u Vranju žele da pruže podršku stotinama hiljada ljudi koji već nedeljama šetaju u Beogradu i drugim gradovima Srbije.

Antić se osvrnuo i na trenutno stanje u prosveti.

"Za dvadeset godina radnog staža nismo doživeli veće poniženje nego sada na kraju školske godine, kada je dekretom ukinuta škola 6. juna i čak nam je dekretom naloženo da zaključujemo ocene.

Ocene su se zaključivale tako što su morali i đak i roditelj da budu saglasni, to je bilo veliko poniženje za prosvetne radnike.

Ionako nam je materijalni status srozan, a čini mi se i da je naša profesija doživela jedno strašno vreme, dostojanstvo prosvetnih radnika je ugroženo - rekao je Antić.

Nakon toga, sa mesta okupljanja, građani su krenuli u mirnu protestnu šetnju Beogradskom ulicom, prema nekadašnjem bioskopu Sloboda, zatim do Civrića i onda šetalištem do Gradske uprave, gde je protest završen.

Nekoliko puta u toku šetnje okupljena masa uzvikivala je parole protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića. , a najčešće Vučiću odlazi.

Incidenata nije bilo.

Po završetku šetnje organizatori su najavili okupljanje i sledećeg petka ili subote uz želju da naredni protest podrži bar duplo više Vranjanaca nego što ih je bilo danas.

M. Dejanović

Održan osmi protest u Beogradu

Demonstranti na osmom protestu Srbija protiv nasilja 24. juna blokirali su deo autoputa kod isključenja Autokomanda u Beogradu. Protest je počeo u centru Beograda minutom ćutanja za devetu žrtvu masovnog ubistva kod Mladenovca. Mladić P.M, koji je ranjen 4. maja u masovnoj pucnjavi u selu Malo Orašje u Srbiji početkom maja, preminuo je 23. juna. Okupljeni su šetali od zgrade Skupštine Srbije, Vlade Srbije do kružnog toka Autokomanda, odakle su na kraju izašli na autoput. Osmo okupljanje tu je i završeno. Protesti Srbija protiv nasilja organizovani su i u desetak drugih gradova – osim Vranja i u Novom Sadu, Nišu, Kragujevcu, Subotici, Kraljevu, Leskovcu, Šapcu, Zrenjaninu i Pirotu. Ova okupljanja u Srbiji počela su nakon dva masovna ubistva koja su početkom maja potresla državu.

Najnovije vesti