Futsaleri na krilima Janjića do prve pobede: KMF Vranje - Ivanjica 3:2

Futsaleri KMF Vranje pobedili su Ivanjicu sa 3:2 (2:2), u utakmici 2. kola Prve futsal lige koja je odigrana u Sportskoj hali u Vranju.

To je prva pobeda Vranjanca u futsal sezoni 2024/25, nakon poraza u prvom kolu (3:0) u Novom Pazaru.

Očekivala se nešto lakša utakmica za domaćina, ali su gosti iz Ivanjice pružili poprilično snažan otpor i bili blizu iznenađenja u Vranju.

Vodili su dva puta, ali su Vranjanci stizali rezultat i na kraju, ipak, zasluženo slavili.

Za vranjski tim su strelci bili Gavrilović u 15. i Aleksandar Janjić u 18. i 32. minutu susreta.

Za goste je prvi gol postigao Remović u 17. a drugi Kolaković u 25. minutu.

Iz KMF Vranje konstatovali su nakon meča da su očekivali ovakav rasplet.

"Protivnik ima atipičan stil igre, ali su se naši momci izborili s tim i izvojevali tešku, ali vrlo bitnu pobedu.

Sa dva gola, koji su plod nezgodne igre Ivanjčana sa igračem više (golman/igrač), ali i mala nesigurnost naše odbrane, gosti su imali dva vođstva, ali je važno da smo se vraćali i pobedili.

U drugom poluvremenu smo zaigrali agresivnije i organizovanije, odmah stvorili nekoliko stopostotnih prilika, ali lopta nije jednostavno htela u gol.

Na kraju je Janjić maestralnu partiju krunisao prelepim golom i doneo nam vrednu i preko potrebnu pobedu", navode iz uprave KMF Vranje.

Iz kluba su čestitali igračima na borbenosti i želji.

"Svi smo svesni da može i mora još mnogo bolje, težićemo tome u narednom periodu.

Očekuju nas dva veoma teška gostovanja - prvo Smederevu, pa onda aktuelnom šampionu FON-u u Beogradu.

Moramo se što bolje pripremiti, potom otići na ta gostovanja rasterećeni, sa željom da postignemo što bolji rezultat", navode iz KMF Vranje.

Vranjanci se posle drugog prvenstvenog kola nalaze na 7. mestu tabele Prve futsal lige sa 3 osvojena boda.

Maksimalan učinak za sada ima samo Novi Pazar, koji je nakon trijumfa protiv Vranja u prvom kolu uknjižio još tri boda na gostovanju Novom Sadu.

Ekipa KMF Vranje će u 3. kolu gostovati Smederevu, ekipe koja je trenutno na drugom mestu tabele sa tri boda, ai i utakmicom manje (sa prošlogodišnjim šampionom FON-om) koja je odložena za početak oktobra zbog obaveza Beograđana u Evropi.