Đilas u Vranju: Pozivam Srbe sa Kosmeta da glasaju u što većem broju VIDEO

Mi na izbore u Srbiji ne izlazimo zbog toga što nekog mrzimo, ne želimo bilo kome bilo šta loše, već na birališta idemo sa idejom da se u Srbiji živi slobodno i normalno i da svako može da iznese svoj stav o bilo čemu, izjavio je u petak u Vranju Dragan Đilas, lider SSP-a i kandidat za narodnog poslanika koalicije Srbija protiv nasilja.

"Želimo da sutra u centru našeg ekonomskog razvoja bude podrška domaćoj privredi, a ne stranim investitorima.

Naravno, uz napomenu da je svaki strani investitor dobrodošao u Srbiju, ali uz dva uslova - jedan je da daje plate veće od republičkog proseka, a drugi da donosi novu tehnologiju", kazao je Đilas.

On je dodao da nijedna zemlja na svetu nije napravila veliki privredni skok i napredak u životnom standardu samo na stranim investicijama.

"Strani investitor gleda da taj novac koji zaradi odnese tamo odakle je došao", rekao je Đilas.

On je na novinarsko pitanje u vezi sa najavljenim glasanjem građana s Kosmeta u Vranju i još nekoliko gradova na području uže Srbije, kazao da je važno da mogu da glasaju.

"Da je vlast u Prištini iole normalna, ona bi im omogućila da glasaju tamo gde žive.

Ne možete da se pravite da na Kosovu i Metohiji nema tih na desetina hiljada Srba.

Šta Kurti time pokazuje?

Svi koji su vodili kosovsku administraciju nisu jednu školu, dom zdravlja ili put napravili u sredinama gde su Srbi u većini.

Ako žele da Srbi ostanu tamo, treba nešto da učine", rekao je Đilas.

On je pozvao sve Srbe sa Kosova i Metohije da glasaju.

"Bez obzira što je većina Srba dosad glasala za Vučića, ja ih pozivam da u što većem broju izađu na birališta, da dođu i u Vranje ili gde god da glasaju.

To je njihovo pravo, oni su deo ove države.

I ma koliko da je nama ovde teško, njima na Kosovu i Metohiji je još teže", rekao je Đilas.

Osvrćući se na životni standard građana, konstatovao je da su jedino u Mađarskoj i Turskoj u poslednje vreme više porasle cene nego u Srbiji.

Osim zaustavljanja cena i borbe protiv korupcije, prioriteti neke buduće vlasti biće i usvajanje zakona o specijalnom tužiocu za borbu protiv korupcije i zakona o proveri porekla imovine, kroz predloge koji se mogu dorađivati, dodao je.

"I treća stvar je oslobađanje medija.

Jer, živimo u zemlji u kojoj predsednik republike svaki dan gostuje na televizijama sa nacionalnom frekvencijom u funkciji predsednika i svaki dan priča u negativnom kontekstu o opoziciji, iako treba po funkciji da izražava jedinstvo naroda.

Neće nikad niko ko želi dobro Srbiji da kritikuje što je otvoren autoput ili fabrika.

Možemo da pričamo o cenama autoputeva, jer su kod nas tri puta veće nego u Hrvatskoj i koliko smo mogli više da uradimo.

Ali, nije normalno da predsednik svaki dan napada ljude iz opozicije i da to prati mreža tabloida.

To je nešto što vodi dalje u podele i mržnju koja nikome nije potrebna", rekao je Đilas.

Vraćanje oduzetog penzionerima

"Mi na izbore pre svega izlazimo sa idejom povratka normalnosti u Srbiju, prestanka mržnje, agresije, prestanka divljanja cena, borbe za dekriminalizaciju države, suzbijanje korupcije koja guta sve pred sobom u ovoj zemlji.

Da ljudi koji rade zadrže svoje poslove, da oni koji rade godinama na određeno dobiju stalan posao, da se vrati ono što je oduzeto od oko 800.000 penzonera u Srbiji", rekao je Đilas.

On je u petak, pre konferencije za medije, održao sastanak sa predstavnicima svih stranaka iz Vranja koje participiraju u koaliciji Srbija protiv nasilja na republičkom nivou.

Posle tog sastanka saopšteno je da su prikupljeni potpisi i za drugu lokalnu opozicionu listu u Vranju, koju čine SSP, SDS, NSP i Moramo.

Najavljeno je da bi overeni potpisi mogli biti predati Gradskoj izbornoj komisiji najverovatnije u petak do kraja dana.

Na kraju je Đilas kazao da izbori treba da budu "praznik demokratije, a ne borba na život i smrt".

"Neverovatno je do čega smo mi došli za deset godina vlasti SNS-a.

Očekujem da ćemo se uskoro vratiti u normalu", kazao je Đilas.

Najnovije vesti